Zoom, Tesla Otomobillere Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Zoom, Tesla Otomobillere Geliyor!

0

Zoom, Tesla Otomobillere GeliyorZoom yakın zamanda  otomobillere eklenecek ve sürücülerin bir mobil cihaz kullanmadan görüntülü ve sesli aramalara katılmalarını sağlayacak.

Zoom’un Grup Ürün Müdürü Natasha tarafından uygulamanın bir Tesla Model’de çalıştığını gösteren kısa bir video gösterimi  yapıldı. Zoom  elektrikli otomobilin aynasının üzerinde br.ulunan kabin içi kamerasında çalışacak

kamerasının işlevi, otopilot sürücünün dikkatini izlemek ve aracın  uyarılar vermesini sağlamak a bu özellik daha önce sürücü mahremiyetiyle iendişeleri gündeme getirmişti. Zoom  kamerasını kullanıyorsa, üçüncü taraf uygulamalara  erişim izinlerin verildiği konusunda endişeler ortaya .çıkması muhtemel.

Zoom  Tesla Otomobillere entegrasyonu için şu an resmi bir tarih verilmiyor ancak özellik yakında tüm yeni Tesla modellerine gelecek.

Zoom Uygulaması Nedir?  video konferans ve çevrimiçi toplantılar için popüler bir uygulamadır. Zoom, Windows, macOS, iOS, Android ve Linux dahil olmak üzere birçok işletim sistemi üzerinde kullanılabilir.

Zoom uygulaması, kullanıcıların internet bağlantısı üzerinden toplantılar düzenlemelerine, video konferans görüşmeleri yapmalarına, ekran paylaşımı yapmalarına, sohbet etmelerine ve daha birçok işlem yapmalarına olanak tanır. Uygulama, ücretsiz ve ücretli planları sunar. Ücretsiz plan, 40 dakikalık bir toplantı süresi sınırlaması ile birlikte gelirken, ücretli planlar daha uzun toplantı süreleri, daha fazla katılımcı sayısı, kayıt özellikleri ve daha fazlasını içerir.

Zoom, COVID-19 salgını sırasında artan uzaktan çalışma ve eğitim ihtiyacı nedeniyle özellikle popüler hale geldi.

Zoom Uygulaması Nasıl Kllanılır ?

T Zoom uygulaması, çevrimiçi görüntülü konferans, web seminerleri, çevrimiçi sınıflar ve diğer benzer etkinlikler için kullanılan bir video konferans uygulamasıdır. Aşağıdaki adımları takip ederek Zoom’u kullanabilirsiniz:

  1. Zoom uygulamasını cihazınıza indirin ve kurun.
  2. Zoom hesabı oluşturun veya mevcut bir hesabınıza giriş yapın.
  3. Görüntülü konferans oluşturmak için “Yeni Bir Toplantı Başlat” veya “Katıl” seçeneğini seçin.
  4. Toplantı ayarlarınızı belirleyin, örneğin toplantı adı, toplantı türü, toplantı zamanı, şifre vb.
  5. Oluşturulan toplantı bağlantısını katılımcılarınıza iletmek için “Davet Et” veya “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini kullanın.
  6. Toplantı başladığında, katılımcıları “Davet Et” seçeneğiyle davet edin veya bağlantıyı kopyalayıp paylaşın.
  7. Toplantı sırasında video ve/veya ses özelliklerini açın veya kapatın, ekran paylaşımı yapın, sohbet edin veya toplantıyı kaydedin.
  8. Toplantı sonrası kaydı cihazınıza kaydedebilir veya Zoom’a yükleyebilirsiniz.

Not: Zoom uygulamasının kullanımı ve özellikleri cihaz ve hesap ayarlarına göre değişebilir. Ayrıca, Zoom’un web tarayıcısı üzerinden kullanılabilen bir sürümü de mevcuttur.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir