Windows 12’nin Özellikleri:
 1. Anasayfa
 2. Yazılım

Windows 12’nin Özellikleri:

1

Windows 12’nin Özellikleri:  Microsoft’un resmi bir işletim sistemi değildir. Windows 12, Windows 10 temasını kullanan Linux Lite tabanlı bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi, hızlı, güvenli ve hatasız güncellemeler vaat ediyor.

Microsoft’un yeni bir Windows sürümü üzerinde çalıştığına dair bazı söylentiler var, ancak bunlar henüz doğrulanmış değil

 

Windows 12’nin Yeni Özellikleri:

Microsoft’un yeni bir Windows sürümü üzerinde çalıştığına dair bazı söylentiler var, ancak bunlar henüz doğrulanmış değil:

 • Yeni Masaüstü Kullanıcı Arayüzü: Windows 12 ile daha önce görülmemiş yepyeni bir masaüstü kullanıcı arayüzü piyasaya sürülecek. Yeni kullanıcı arabiriminde, üzerinde macOS’a benzeyen bir durum çubuğu bulunan yüzer bir görev çubuğu bulunur2.
 • Daha Derin AI Entegrasyonu: Microsoft Windows 12’de daha fazla AI Entegrasyonu olacak. Microsoft, OpenAI’ye önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Sonuç olarak, ChatGPT ve DALL-E 2 gibi teknolojilerin güçlü potansiyelini görmeyi bekliyoruz. Microsoft, muhtemelen Windows 12’de birçok OpenAI teknolojisini içerecektir.
 • Windows Gezgini ve Not Defteri’ni İyileştirme: Dosya Gezgini, önceki güncellemelerde sekmelerin dahil edildiğini zaten görmüştür. Bu sekme desteğinin Not Defterleri’ne de geleceği, bir Microsoft çalışanı tarafından yakın zamanda yapılan bir sızıntıyla doğrulandı. Kullanıcıların aynı anda farklı metin dosyalarını düzenlemesine olanak tanıyan birçok Not Defteri penceresini aynı anda başlatmak mümkündür. Microsoft ayrıca Windows Dosya Gezgini’ni bir dizi yeni özellikle güncelliyor.
 • Beklenecek Diğer İyileştirmeler: Beklenecek başka bir sistem iyileştirmesi, klavyelerin yanı sıra dokunmatik ekranlı cihazlar için destek olacaktır.  Ayrıca Windows 12, ekran içeriğini analiz etme ve o anda görüntülenen bilgilere dayalı olarak projeleri veya uygulamaları başlatmak için bağlamsal istemler sağlama becerisi gibi bazı yapay zeka özelliklerine sahip olacaktır1. Son olarak Windows ayrıca resimlerdeki nesneleri ve metni tanımlayabilir; kullanıcının bu öğeleri kolayca kesip başka bir yere yapıştırmasına izin verebilir.

iOS 16.4, Apple’ın iPhone’lar İçin Yayınladı

Windows 12’nin Sistem Gereksinimleri:

 • Bellek: 4 GB veya daha fazla RAM
 • TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0
 • İşlemci: 1 GHz çift çekirdekli 64 bit işlemci
 • Depolama: 64 GB depolama
 • Ekran: 1366 x 768 çözünürlüğe sahip 9 inç ekran
 • UEFI, Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0 desteği
 • DirectX 12 ve WDDM 2.x ile uyumluluk1

Bu bilgiler, mevcut web kaynaklarına dayanmaktadır ve Microsoft tarafından resmi olarak doğrulanmamıştır.

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir